Boek
Nederlands

Rudy's mooiste Kerst

Kathleen Amant (auteur)
+1
Rudy's mooiste Kerst
×
Rudy's mooiste Kerst Rudy's mooiste Kerst

Rudy's mooiste Kerst

Doelgroep:
Vanaf 3-5 jaar
In dit prentenboek helpt rendiertje Rudy de kerstman met het versieren van de kerstboom. Vanaf ca. 4 jaar.
Onderwerp
Helpen
Titel
Rudy's mooiste Kerst / [tekst en illustraties] Kathleen Amant
Auteur
Kathleen Amant
Taal
Nederlands
Uitgever
[België]: Hocus Pocus, 2023
[34] p. : ill.
Aantekening
Bevat QR-code met link naar voorleesverhaal, door Kathleen Amant
ISBN
9789464071146 (hardback)

Besprekingen

Een kerstverhaal van de bekende Vlaamse kinderboekenschrijver Kathleen Amant. (o.a. bekend van de avonturen van Anna) over het rendiertje Rudy. Hij is nog te klein om met de andere rendieren mee te vliegen maar vindt een brief in de brievenbus met een hulpvraag van de kerstman. De kat heeft namelijk de kerstboom omgestoten en deze moet natuurlijk snel worden versierd. In het bos verzamelt hij vervolgens kerstversieringen bij zijn vriendjes. Gert de Herdt heeft een kerstbal voor hem. Bij zijn vriendje Luc de Vos (een knipoog naar de bekende Vlaamse popgroep Gorki wiens zanger (Luc de Vos) in 2014 plotseling overleed) mag hij mee-eten als hij de afwas doet, en krijgt hij een kerstster. Zo krijgt hij van al zijn vriendjes ornamenten om de kerstboom mee te versieren. op de laatste pagina zien we een tevreden kerstman met een versierde boom dankzij Rudy. Amant gebruikt hier en daar wat Vlaamse woorden maar het dat is niet storend. Ze heeft een herkenbare stijl die het goed doet bij kleintj…Lees verder

Over Kathleen Amant

Kathleen Amant (Aalst, 1969) is auteur en illustrator van prentenboeken voor peuters en kleuters. Kathleen studeerde Toegepaste Kunsten, en ging daarna aan de slag als vormgever bij Het Nieuwsblad. Na de geboorte van haar zoon werd ze zelfstandig graficus en illustrator.

Bibliografie

In 2000 begon een samenwerking met Kind en Gezin. Deze samenwerking duurde tien jaar. Vele Vlaamse gezinnen leerden zo de tekenstijl van Amant kennen.

In 2004 debuteerde ze met twee peuterboeken over het ondernemende en ondeugende meisje Anna (Clavis Uitgeverij). Ondertussen zijn er in de Anna-reeks een dertigtal boekjes verschenen, allemaal in de leefwereld van de kleuter: 'Anna op de boerderij', 'Anna en de zomer', 'Anna en haar lieve papa', 'Op je potje, Konijn', 'Anna gooit haar tutjes weg', 'Anna ruimt op', etc. De reeks werd ook in Denemarken, Frankrijk, Canada, Zwitserland, Zuid-Korea, Italië, Spanje, Amerika, China en Australi…Lees verder op Wikipedia